برنامه گره تولید شبکه سه

شنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1390 ساعت 02:19

به نام او ...

گره برنامه ایست تولید گروه اجتماعی و اقتصادی شبکه سه که گفتگو محور است و بحث ها یی اجتماعی در آن مطرح میشود به گفته ی مجری این برنامه میلاد دخانچی گره قصد دارد سبک زندگی در ایران را به چالش بکشد . این برنامه قرار است در 26قسمت از شبکه ی سه پخش شود .


متاسفانه مشکلات پخش گریبان گیر این برنامه هم شد و باعث شد مدت دقیقی برای پخش نداشته باشد .

این برنامه در سال جدید برای اولین بار در روز جمعه پخش شد .دقیقا نمی دانم قسمت چندم بوداما شیوه ای جدید را در پیش گرفته که امیدوارم همینگونه ادامه داشته باشد و روند رو به رشد خود را از دست ندهد .

از لحاظ ساختارفرمی برنامه دارای اشکلات فراوانی ست . به خصوص در حوزه ی تصویربرداری چه داخل استودیو و چه گزارش ها . دکور استودیو هم چندان خوب طراحی نشده و حرکت بصری که باید متناسب با موضوع پویایی را القا کند ، متاسفانه ندارد . البته باید به خاطر موشن گرافیک های خوب و تیتراژ قابل قبولش تبریک گفت .

ایرادات این برنامه فراوان است حتی از لحاظ ساختار محتوایی .اما از لحاظ مخاطب شناسی به نظر من برنامه ایست که متناسب با زمان و مکان پیش می رود . یعنی که این برنامه اگر برای شبکه های خارجی پخش شود اصلا جذابیتی نخواهد داشت چرا که بحث های کاملا درونی و ملی مورد بحث قرار می گیرند .

موضوع هایی که در این برنامه به چالش کشیده می شوند در مورد هویت ملی بحث می کنند و به نظر من خیلی قبل تر از این ها باید از رسانه ی ملی پخش می شدند اما باز بودنش و حتی دیر بودنش بهتر از هرگز نبودنش است . موضوع های مطرح شده ذهن جوانان و مردمان امرئزی را در کشور ما درگیر کرده اما اولین باریست که از رسانه ی سیما پخش می شوند . لحن برنامه به گونه ای ست که مجری کاملا بی طرف بحث ها را پی گیری میکند و به همین دلیل جذاب است و مخاطب را با خود همراه می کند  .برنامه از لحاظ محتوایی چندان انسجام خوبی ندارد اما قابل تامل است . بحث ها به نتیجه ای که باید نمی رسند اما به نظر من همین که ایجاد دغدغه در اذهان میکند کافی ست و در واقع وظیفه ی رسانه ی ملی باید همین باشد به خصوص در جامعه ی ما که ادعای رهبری جوامع اسلامی و جوامع ضد استعماری را دارد .

با میلاد دخانچی مجری طرح این برنامه پیشاپیش آشنایی هایی داریم و دغدغه های او را می شناسیم و این برنامه دقیقادر راستای برنامه های قبلی اوست . و دید ریزبینانه ی این برنامه ناشی از حضور او در این برنامه است .

نظر شما در مورد این برنامه چیست ؟

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo